Sıkça Sorulan Sorular

Beton Kumaş sulandığında sertleşerek ince, sağlam, su geçirmez ve ateşe dayanıklı bir yüzey oluşturan, özel olarak formüle edilmiş çimento karışımı içeren esnek bir kumaştır. Günümüzde bir çok sivil ve askeri projede kullanılabilir.

Beton Kumaş 50 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Malzeme aşırı ısıya, UV ışınlarına, kimyasallara, tuza, neme ve yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. 

Beton Kumaş bugüne kadar Basınç Dayanımı, Çekme-Gerilme, Islanıp Kuruma, Donma Çözünme, Ateşe Dayanıklılık testlerinden geçer not almıştır.

Beton Kumaş sırasıyla 5 mm, 8 mm ve 13 mm için 7 kg/m2, 12 kg/m2 ve 19 kg/m2 sulanmadan önceki ağırlıklara sahiptir. Sulandıktan sonraki ağırlığı yaklaşık %30-35 artar. 

Beton Kumaş top rulo yada insanlar tarafından taşınabilen paket rulo olarak temin edilebilinir. 5 mm top rulo 200 m2, 8 mm top rulo 125 m2, 13 mm top rulo 80 m2 ölçülerindedir. 5 mm paket rulo 10 m2, 8 mm paket rulo ise 5 m2dir. 13 mm paket rulo standart olarak bulunmamaktadır. 

Beton Kumaş kanal kaplama, boru koruma, erozyon kontrolü, zemin koruma ve sel setleri gibi birçok sivil uygulamada kullanıldığı gibi askeri alanda da kum torbası ve kum sepeti takviyesi, araç ve yay yolu imalatı ve toz bastırma amacıyla kullanılmaktadır.

Evet. Beton Kumaş su altında tamamen sertleşir ve maksimum dayanımını kazanır. Yapılan testler sonunda standart betonun %30-40, sualtı betonunun %10-15 aşınmasına karşı Beton Kumaş yalnızca %3 kütle kaybetmiştir.

Beton Kumaş’ın fiyatları sipariş hacmine bağlı olarak değişmektedir. Fiyat bilgisi için lütfen kumaş tipini, sipariş miktarını ve teslimat noktasını belirten bir maili sales@kanvasbeton.com adresine yollayınız.