Temel Bilgiler

Kullanımı Kolay

 

Beton Kumaş (BK), erişimin sınırlı olduğu veya ağır iş makinaları, tesis ekipmanları bulunmadığı ortamlarda kolaylıkla kullanılabilir. İnsan gücü ile taşınabilir rulolar halinde mevcuttur. Betonu ölçüp karıştırmak gerekmez, Beton Kumaş önceden fabrikada hazırlanmış olup ve gereğinden fazla suyu içine çekmediğinden ölçmeye gerek yoktur. Su altında ve deniz suyunda dahi sertleşebilir. Normal ya da tuzlu su ile sulanabilir (Lağım suyu hariç).

 

Hızlı

 

Sulandıktan sonra, Beton Kumaş 2 saat esnekliğini korur ve sonrasında 24 saat içerisinde %80 sertliğe ulaşır. Daha hızlı ya da daha yavaş formülasyonlar müşterinin özel taleplerini karşılamak için isteğe bağlı olarak üretilebilir.

 

Esnek

 

Beton Kumaş çift eğimli kompleks yüzeylerin dahi şeklini almaya uygun bir karakteristiğe sahiptir. Henüz sertleşmemiş ürün, basit el aletleri ile kesilip işlenebilir.  

 

Kuvvetli

 

Fiber yapı kırılmayı önlediği gibi darbelerden kaynaklanan enerjiyi emerek stabil bir ortam sağlar.

 

Sağlam 

 

Beton Kumaş kimyasal olarak dirençli olup hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı son derece dayanıklıdır.

 

Su Geçirmez

 

İç yüzeydeki PVC kaplama, ürünün su geçirmezlik ve kimyasal direnç garantisini oluşturmaktadır.

 

Ateşe Dayanıklı 

 

Beton Kumaş seramiktir ve yanmaz. Euroclass B-s1, d0 sertifikasına sahiptir. Yapılan testlerde 13mm kalınlığındaki Beton Kumaş 1200 derece sıcaklığa 100 dakika dayandığı ve arka tarafına sadece 200 derece ısı geçirdiği gözlenmiştir. Beton Kumaş ateşe karşı mükemmel yalıtım sağlar.